Dinamova pobjeda u Osijeku, remi u Koprivnici

Nogometaši Dinama pobijedili su u Gradskom vrtu domaći Osijek 2:1, a Slaven Belupo i Istra 1961 odigrali su u Koprivnici 1:1 u susretima četvrtoga kola domaćeg prvenstva.

Branitelj naslova zadržao je stopostotni učinak u HNL-u. Za to se pobrinuo Duje Čop, dvostruki strijelac. Prvi je gol postigao u 15. minuti. U drugom su poluvremenu pogoci primljeni iz kaznenih udaraca. Najprije je s bijele točke bio precizan Čop u 72. za 2:0, a sedam minuta poslije pogodak za Osječane postigao je Josip Barišić.

Puljani su prvi poveli u Koprivnici već u osmoj minuti. Strijelac je bio Marcel Heister. Domaćini su izjednačili u 28. minuti golom Mate Grgića.

Istri je to već treći remi ove sezone i ima ukupno tri boda, a Koprivničani su nakon dva poraza i pobjede upisali i remi.

U petak su Zadar i Zagreb na Stanovima remizirali 2:2, a u nedjelju će kolo zaključiti dvoboji Lokomotive i Hajduka te Split i Rijeka.

1. Dinamo 4 4 0 0 15-4 12
2. Rijeka 3 3 0 0 8-3 9
3. Split 3 1 2 0 4-3 5
4. Hajduk 3 1 1 1 5-5 4
5. Zagreb 4 1 1 2 7-8 4
6. Zadar 4 1 1 2 5-10 4
7. Slaven Belupo 4 1 1 2 4-9 4
8. Lokomotiva 3 1 0 2 7-7 3