Ferrer nakon 17. uzastopnih poraza zaustavio Nadala

Srpski tenisač Novak Đoković posljednji je polufinalist ATP turnira u Monte Carlu. Branitelj naslova je slavio protiv Španjolca Guillerma Garcia-Lopeza s 4:6, 6:3, 6:1, te zaslužio polufinalni dvoboj s Rogerom Federerom.

Dan nakon što je došao do brojke od okruglih 300 pobjeda na zemlji, prvi igrač svijeta Rafael Nadal ispao je u četvrtfinalu turnira u Monte Carlu, sa 7:6 (1) i 6:4 porazio ga je sunarodnjak David Ferrer.

Nakon relativne neizvjesnosti 13. igre u prvom setu, u drugom setu Ferrer je stekao dva breaka prednosti, prvi servis za meč nije iskoristio, ali u drugoj prilici kod rezultata 5:4 bio je sigurniji, Nadal je meč-loptu poslao  u mrežu nakon kratke izmjene.

Šesti igrač svijeta je prije ove pobjede čak 17. puta zaredom izgubio od Rafe na zemlji, a zadnju i jedinu pobjedu je ostvario 2004. godine. Ukupno je omjer na svim podlogama, uključujući današnji meč, 21-6 za Nadala.

Nadal je turnir iz Masters serije 1000 u Monte Carlu osvajao čak osam uzastopnih godina (2005. - 2012.), a taj niz prekinut je prošlogodišnjim porazom u finalu od Srbina Novaka Đokovića.

Polufinale izborio je i Švicarac Roger Federer koji je nakon dva sata i 25 minuta pobjedio Francuza Jo-Wilfrieda Tsonga sa 2:6,7:6(6),6:1.

Federer je napravio preokret nakon što je izgubio prvi set, a u prva dva seta nije iskoristio čak 15 break prilika. Švicarac je uspio dobiti tie-break drugoga seta i proslavio svoje jubilarno 50. polufinale na masters turnirima.

U ranijem četvrtfinalu Švicarac Stanislas Wawrinka je sa 7:6 (5), 6:2 nadvisio Kanađanina Miloša Raonića.