Dinamo lako s Osijekom, Puljanima bod s Kantride

Nogometaši Rijeke i Istre 1961 remizirali su na Kantridi 3:3, a Dinamo je na stadionu Maksimir svladao Osijek 4:1 u dvobojima 19. kola domaćeg prvenstva.

Modri trenutačno imaju četiri boda više od Hajduka koji u ponedjeljak gostuje u Zadru. Osijek je ostao predzadnji.

Dinamo je poveo golom Fernandeza u desetoj minuti. Na 1:1 izjednačio je osam minuta poslije Dugandžić. No nakon toga domaćin je pokazao razliku u kvaliteti. Na 2:1 povisuje Brozović u 33., Beqiraj zabija u 55., a za konačnih 4:1 zaslužan je dvostruki strijelac Fernandez (90).

U iznimno zanimljivom susretu, punom golova, na Kantridi je uživalo 2000 gledatelja. Kramarić je u četvrtoj minuti zabio za vodstvo domaćina. Na 1:1 samo dvije minute poslije izjednačio je Batarelo. U osmoj minuti Kramarić opet zabija za novo vodstvo Rijeke, 2:1. Franjić u 25. minuti donosi novo izjednačenje za goste iz Pule.

Kramarić je mogao povećati vodstvo Riječana u drugom poluvremenu, no u 70. nije iskoristio jedanaesterac. Umjesto toga Istra je povela u 83. golom Babića. Konačnih 3:3 i podjelu bodova donio je Kramarić u 85. Riječani tako nisu uspjeli dostići drugoplasirani Hajduk.

Vodi Dinamo s 40 bodova ispred Hajduka s 36, Rijeka je treća s 34 boda, a Lokomotiva ima 32 boda. Split je skupio 31.