Neredi na Kantridi

Jadranski derbi nažalost ostat će zapamćen po navijačkim neredima.

Susret 11. kola domaćeg nogometnog prvenstva između Rijeke i Hajduka na stadionu Kantrida završio je bez pobjednika, 1:1, no događaje na travnjaku zasjenili su oni na tribinama.

Najprije su minutu šutnje u počast nedavno preminulom bivšem predsjedniku HNS-a Vlatku Markoviću popratile salve zvižduka. Početkom susreta počela su međusobna prepucavanja navijačkih skupina. Sve je kulminiralo nakon pogotka Hajduka u 59. minuti kada su izbili izgredi na tribini na kojoj su bili splitski navijači. Bacali su baklje na teren i obližnje tribine na kojima je bilo i djece. Domaćini su odgovorili, a žešći su se i sukobili s policijom. Nakon toga policija je ispraznila taj dio tribine.

Iako je utakmica bila nakratko prekinuta, pravodobnom intervencijom policije spriječeni su veći neredi i susret je odigran do kraja.