Robredo osvojio Umag

Španjolac Tommy Robredo pobjednik je najstarijeg hrvatskog ATP turnira, 24. izdanja Vegeta Croatia Opena, koji se igrao u Umagu. Robredo je u finalu uvjerljivo sa 6:0 i 6:3 svladao Talijana Fabija Fogninija.

Robredo je izvrsno otvorio finalni dvoboj te je dobio prvi set nakon samo 18 minuta igre. Na početku drugog seta Fognini je krenuo s breakom, ali je Robredo uzvratio s rebreakom. Fognini je još jednom oduzeo servis Robredu, ali se Španjolac ponovno vratio. Kod vodstva od 4:3 Robredo je još jednom oduzeo servis Fogniniju i zatim mirno zaključio meč nakon malo više od sat vremena igre.

Robredu je ovo 12. osvojeni turnir u karijeri, a drugi u ovoj godini.

Fognini je do poraza od Robreda imao niz od 13 uzastopnih pobjeda, a prije dolaska u Umag je u protekla dva tjedna osvojio svoja prva dva turnira u karijeri, Stuttgart i Hamburg.