SP U-20: Remi malih Vatrenih

U utakmici drugog kola skupine F Svjetskog prvenstva za nogometaše do 20 godina, koje se održava u Turskoj, mladi hrvatski nogometaši remizirali su u Bursi protiv Uzbekistana 1:1.

Mora se priznati da je Hrvatska imala sreće, jer je Uzbekistan djelovao puno opasnije, a imao je i nekoliko izglednih prilika. No, na kraju oba pogotka postignuta su nakon prekida.

Prvo veliku priliku imao je Uzbekistan u 15. minuti, ali ju mladi Uzbeki nisu iskoristili. Devet minuta poslije Uzbekistan je ipak poveo. Lopta je iz slobodnog udarca ubačena na prvu vratnicu, a potom je glavom proslijeđena do Rahmanova koji ju je samo okrznuo i to je bilo dovoljno da završi u mreži.

Hrvatska je izjednačila u 65. minuti, također iz prekida. Ante Rebić je izvrsno ubacio, a Marko Livaja je izbjegao čuvaru i lakoćom zabio za konačnih 1:1.

U drugom susretu naše skupine Urugvaj je pobijedio Novi Zeland s 2:0. Tako sada Hrvatska i Uzbekistan imaju po četiri boda, Urugvaj tri, a Novi Zeland je bez bodova. U osminu finala plasirat će se po dvije najbolje momčadi iz svake od šest skupina te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

U posljednjem kolu, 29. lipnja, Hrvatska igra protiv Novog Zelanda, a u drugom susretu naše skupine sastaju se Uzbekistan i Urugvaj.

HRVATSKA - UZBEKISTAN 1:1 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Rahmanov (24), 1:1 Livaja (65).

HRVATSKA: Zelenika, Gorupec, Datković, Šimunović, Aleksić, Mrzljak, Pjaca (Perica, 67), Čanađija, Miličević (Ivančić, 54), Rebić, Livaja (Brlek, 80).
UZBEKISTAN: Amanov, Šamšitdinov, Rahmanov, Juldašov, Fomin, Mahstalijev, Kozak (Ubajduljajev, 67), Turapov (Mašaripov, 61), Iskanderov (Jusupov, 79), Sergejev, Sabirhodžajev.