Pobjeda Cibone, poraz Zadra

U sedmom kolu regionalne ABA lige polovičan uspjeh hrvatskih klubova, odnosno pobjeda Cibone i poraz Zadra.

Cibona je s 64:60 (10:14, 17:14, 14:19, 23:13) slavila kod podgoričke Budućnosti i tako ostvarila svoju četvrtu pobjedu. Vukovi s Tuškanca su tri minute prije kraja gubili sa 60:53, ali su do kraja utakmice napravili seriju 11:0 za koju je najzaslužniji bio Demond Carter koji je postigao šest posljednjih koševa u dvoboju.

Carter je ukupno ubacio 18 koševa za Cibonu, a Andrija Žižić je dodao 12 koševa. Budućnost je predvodio Gerald Lee s 18 koševa i sedam skokova.

Zadar poražen u Širokom

Košarkaši Zadra doživjeli su peti poraz nakon što su izgubili kod Širokog WWin-a s 80:71 (15:19, 13:18, 21:22, 31:12).

Zadar je igrao vrlo dobro veći dio susreta te je u posljednjih deset minuta ušao s prednošću od deset koševa. No, tada je uslijedio pad u igri i na kraju je momčad Širokog slavila s devet koševa razlike.

Najbolji u zadarskim redovima bili su Romeo Travis s 24 koša i osam skokova te Franko Kaštrofil i Chaisson Allen sa po 11 koševa. Široki je predvodio Marko Šutalo s 23 koša i pet skokova.

Split u nedjelju dočekuje beogradski Partizan, a Cedevita je u ponedjeljak domaćin vodećoj Igokei.