Hajduk na drugom mjestu

Nakon jučerašnje pobjede Dinama nad pulskom Istru 1961, u hrvatskom nogometnom prvenstvu odigrana su nova četiri dvoboja 14. kola.

Nogometaši Hajduka nadigrali su u dalmatinskom derbiju Zadar s 3:0 i tako se probili na drugo mjesto na ljestvici. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, Hajduk je u drugom poluvremenu uspio slomiti otpor Zadrana. Mrežu Zadra načeo je Ivan Vuković u 63. minuti, na 2:0 povećao je Marko Bencun u 74. minuti, a pet minuta poslije konačnih 3:0 postavio je Tomislav Kiš.

Podvig Splita

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Splita, koji su s dva igrača manje uspjeli osvojiti bod u gostima kod drugoplasiranog koprivničkog Slaven Belupa, odnosno remizirali su 2:2.

Splitovci su poveli u 13. minuti preko Aljoše Vojnovića. U 30. minuti Nino Galović skrivio je kazneni udarac i zaradio crveni karton. Davor Vugrinec bio je uspješni realizator jedanaesterca i izjednačio na 1:1. U 37. minuti Split ostaje s dva igrača manje nakon što je isključen i Goran Paracki. Farmaceuti su dva igrača više iskoristili u 53. minuti pogotkom Darije Čanađije, no Split se nije predavao i u 87 minuti Ante Rebić je pogodio za 2:2 i velik bod Splitovaca.

Rijeka bolja od Pjesnika

Rijeka je stigla do sedme pobjede slavivši protiv Zagreba s 1:0. Jedini pogodak postigao je Leon Benko u 44. minuti.

Zaprešićki Inter i vinkovačka Cibalia odigrali su bez pogodaka.

Kolo će u nedjelju zaključiti dvoboj Osijeka i zagrebačke Lokomotive u Gradskom vrtu.