Golijada u engleskom Liga kupu

U susretu osmine finala engleskog nogometnog Liga kupa Chelsea je nadoknadila tri pogotka razlike da bi na kraju nakon produžetaka pobijedila Manchester United 5:4 i osigurala si mjesto u četvrtfinalu Liga kupa te se tako osvetila za nedjeljni poraz u prvenstvenoj utakmici od Uniteda 3:2.

U utakmici na Stamford Bridgeu Manchester United je poveo pogotkom Ryana Giggsa u 22. minuti utakmice, a onda je David Luiz izjednačio prvi put za 1:1 u 31. minuti iz kaznenog udarca. Chicarito je doveo ManU u vodstvo u 43. minuti, a Cahill je izjednačio drugi put devet minuta kasnije. Nani je opet doveo Manchester u vodstvo u 59. minuti, no u 72. minuti je sviran kazneni udarac zbog igranja rukom Keana i Hazard je postigao pogodak s bijele crte za još jedno izjednačenje za Chelsea. U produžetku je Chelsea prvi put povela pogotkom Sturidgea u 98. minuti, a Ramires je povećao na 5:3 u 115. minuti. Giggs je bio strijelac za Manchester još jednom u 120. minuti, ali to nije bilo dovoljno.

Liverpool, branitelj naslova pobjednika Liga kupa, ispao je iz Liga kupa nakon poraza od Swansea City od 3:1, dok je Norwich City pobijedio Tottenham Hotspur 2:1.

Chelsea će tako u četvrtfinalu igrati protiv drugoligaša Leeds Uniteda u prosincu, dok će četvrtligaš Bradford City dočekati Arsenal koji je u utorak pobijedio 7:5 Reading.
Swansea će na svom terenu dočekati drugoligaša Middlesbrough, a Norwich Aston Villu.

Liverpool - Swansea City 1:3
Chelsea - Manchester United 5:4 (produžetak)
Norwich City - Tottenham Hotspur 2:1
Leeds United - Southampton  3:0
Reading - Arsenal 5:7 (produžetak)
Sunderland - Middlesbrough 0:1
Swindon Town - Aston Villa 2:3
Wigan Athletic - Bradford City 2:4 jedanaesterci (0:0)