Hajduk u četvrtfinalu Kupa

Nakon velikih iznenađenja u utorak, posljednja tri mjesta u četvrtfinalu Hrvatskog kupa izborili su nogometaši Hajduka, vinkovačke Cibalije i dubrovačkog GOŠK-a.

U splitskom dvoboju osmine finala Hajduk je s 2:1 slavio protiv Splita. Bio je to treći ovosezonski dvoboj Hajduka i Splita i treća pobjeda Hajduka, koji je slavio i prije tri dana u Parku mladeži u 13. kolu domaćeg prvenstva.

Kada se već činilo da će prvi dio završiti bez pogodaka, Mijo Caktaš je u 45. minuti doveo Hajduk u vodstvo iz slobodnog udarca s 30-ak metara. Split se uspio vratiti u susret i u 60. minuti izjednačiti pogotkom Ante Rebića. No, radost Splita nije dugo trajala jer je tri minute poslije Tino Sven Ušić ponovno doveo Hajduk u vodstvo pogotkom iz kornera. Do kraja susreta Hajduk je mirno sačuvao prednost za plasman u četvrtfinale.

Cibalia se dosta mučila s drugoligašem Goricom, ali je na kraju ipak slavila s 1:0. Vinkovčani su dominirali dvobojem, ali su samo jednom uspjeli slomiti obranu Gorice. Jedini pogodak postigao je Marin Matoš iz kaznenog udarca u 54. minuti.

U dvoboju dva trećeligaša nogometaši dubrovačkog GOŠK-a izborili su četvrtfinale svladavši nakona produžetka Nedelišće s 2:0. U 90 minuta nijedna momčad nije uspjela postići pogodak pa su igrani produžeci. Mrežu Nedelišća načeo je Ante Kovačić u drugoj minuti produžetka, a pobjedu GOŠK-a potvrdio je Ivo Caput pet minuta poslije.

Ždrijeb parova četvrtfinala održati će 7. studenog.