Zadar preokrenuo 2:0 i izbacio Dinamo

Nogometaši Zadra priredili su senzaciju na Maksimiru izbacivši iz osmine finala Hrvatskog kupa branitelja naslova Dinamo nakon produžetaka.

Modri su poveli u 42. minuti nakon lijepe solo predstave Fatosa Beqiraja u kaznenom prostoru , a samo dvije minute kasnije Duje Čop povećava vodstvo Dinama na 2:0.

Zadar je smanjio u 83. minuti pogotkom Stipe Perice, koji je bio strijelac i za drugi pogodak Zadra tri minute kasnije. Posljednja momčad HNL-a Zadar plasirao se u četvrtfinale pogotkom Josipa Ivančića u 96. minuti.
Također, strijelac vodećeg pogotka za goste, Ivančić, zaradio je drugi žuti kartom, odnosno isključujući u 105. minuti produžetka.

Zanimljivo je i da se u 77. minuti dogodila sudačka zamjena, ozlijedio se glavni sudac Ivo Krečak, te ga je zamijenio četvrti sudac Marko Matoc.

Zagrebaši su poraženi od drugoligaša Zeline na svom stadionu u Kranjčevićevoj 2:1 te su se ovim porazom oprostili od Kupa.
Pjesnici su poveli pogotkom Besarta Abdurahimija u 18. minuti, a plasman u četvrtfinale Zelini su donijeli Vedran Mesec (29.) i Josip Fuček (71.).

Nogometaši Osijeka, Slaven Belupa i Lokomotive plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Druga momčad HNL lige Slaven Belupo zamalo je doživio sudbinu Dinama u srazu s gradskim suparnikom Koprivnicom. U regularnom dijelu nije bilo zgoditaka, a Slaven Belupo je tek u produžetku slomio otpor trećeligaša pogocima Alena Marasa u 97. i Mateasa Delića u 114. minuti.

Lokomotiva se u Sigetu namučila protiv petoligaša Libertasa iz Novske, ali je nakraju zagrebački sastav ipak prošao u četvrtfinale pobjedom 3:2. Za Lokose su zabili Maleš (8.), Šitum (13./11m) i Tomšić (61.), a za goste Šimunović (41.) i Melnik (77.).

U Gradskom vrtu je Osijek kao domaćin nakon produžetka izbacio pulsku Istru 1961 s 3:2. U regularnom dijelu bilo je 1:1, a igrač Istre Havoić je u 35. minuti promašio kazneni udarac. Strijelci za domaćine bili su Kvržić (44.), Pongračić (104.) i Miličević (114)., a za Puljane su zabili Roce (84.) i Prgomet (120.).

U srijedu igraju GOŠK Dubrovnik-Nedelišće (14.30 sati), Hajduk-Split (17 sati) i Cibalia-Gorica (17 sati).