Hajduku gradski derbi

Hajduk je u zadnjoj utakmici 13. kola HNL-a na Parku mladeži pobijedio gradskog suparnika Split s 0:1.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Avdija Vršajević u 61. minuti. On je odlično reagirao na dubinsku loptu, izbjegao je zaleđe i pored vratara Vukovića poslao loptu u mrežu, uveličavši slavlje Torcide na tribinama povodom 62. godišnjice osnutka

Hajduk je i prije gola imao više prigoda za vodstvo. U 35. minuti Vuković je odlično lobao prezimenjaka na iz blizine blokirao Galović. Krstičevićeva momčad imala je priliku za povećanje prednosti samo dvije minute nakon Vršajevićeva pogotka, ali Vukovićev šut obranio je vratar domaćina.

U završnici je veliku priliku za izjednačenje imao Split, Barabanu je asistirao Belle, no ovaj 24-godišnji napadač nije dobro reagirao u izvrsnoj poziciji.

Rezultati utakmica 13. kola Prve HNL:

U petak -
Lokomotiva - Inter 2:3 (Barbarić 4, A. Kramarić 8/ Oršić 18, M. Kramarić 66, 76)
Zagreb - Osijek 2:1 (Mitrović 57, Štrok 74 / Kvržić 32)
Istra 1961 - Slaven Belupo 0:0

U subotu -
Cibalia - Dinamo 0:1 (Krstanović 75)
Zadar - Rijeka 2:4 (Banović 81, Jerbić 85/ Cesarec 5, Benko 65, Kreilach 74-11m, Čulina 80)