Mandžukić strijelac u prvom porazu Bayerna

Najbolji strijelac Bundeslige Mario Mandžukić opet je zabio za Bayern, što mu je osmi ligaški gol, no Bavarci su na svom travnjaku ipak poraženi od Bayera iz Leverkusena, što im je prvi prvenstveni poraz u sezoni.

U devetome kolu Bundeslige nogometaši Bayerna, koji su dosad imali stopostotni učinak, poraženi su na domaćem terenu od Bayer Leverkusena s 1:2. Jedini gol za Bavarce zabio je hrvatski reprezentativac Mandžukić, koji je odigrao svih 90 minuta. Mandžukiću je to osmi gol ove sezone, te je i dalje najbolji strijelac njemačkog prvenstva, ispred Adama Szalaija iz Mainza koji ima sedam golova na kontu.

Gosti su poveli u 42. minuti pogotkom Stefana Kieslinga, a poravanao je Mandžukić u 77. No, u 87. minuti autogolom Boatenga Bayer Leverkusen stiže do pobjede.

Hannover je vodio s 2:0, da bi na kraju izgubio od gostujuće Borussije Moenchengladbach s 2:3. Gosti su u razdoblju od 70. do 80. minute zabili sva tri pogotka.

Stuttgart je upisao prvu domaću pobjedu svladavši Eintracht Frankfurt s 2:1.

Jučer je Ivica Olić za pobjedu Wolfsburga u gostima kod Fortune Duesseldorf s 4:1 sudjelovao s jednim pogotkom i asistencijom.