Zadar iznenadio Cedevitu u Domu sportova

Zadar je u ogledu šestoga kola regionalne ABA lige u gostima pobijedio Cedevitu sa 67:83 (14:27, 14:17, 17:24, 22:15). To je druga pobjeda Zadrana i drugi poraz euroligaša Cedevite.

Zadrani su odmah koševima Kaštropila i Allena poveli s 0:6, a Cedevita je tricom Greena u šestoj minuti izjednačila na 10:10. No umjesto da euroligaška momčad očekivano preuzme inicijativu protiv sastava koji je dosad ostvario samo jednu pobjedu, uslijedio je potop Maljkovićeve momčadi, gosti su napravili niz 20-4 sve do vodstva 14:30 u drugoj minuti druge četvrtine. Važnu ulogu odigrao je u tom periodu Ante Delaš, koji je ubacio dvije uzastopne trice i dodao dvojku za bijeg Zadra od 12:14 na 14:22 u zadnjim minutama prve četvrtine.

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Zadra 28:44, a kad su početkom treće četvrtine Kaštropil i Ramljak dvojkama te Travis tricom odveli svoju momčad na 28:51 u 24. minuti, bilo je jasno da se Cedevita neće vratiti. Domaćini su tek u zadnjoj četvrtini uspjeli donekle smanjiti zaostatak.

Najučinkovitiji kod Zadra bio je Delaš s 18 koševa i četiri skoka, a po 13 poena dodali su Kaštropil i Travis. Kod Cedevite Bilan i Green ubacili su po 14 koševa.

Cedevita je na trećem mjestu prvenstvene ljestvice s četiri pobjede i dva poraza, dok je Zadar jedna od pet momčadi s omjerom 2-4.

Jučer je mađarski Szolnoki na svom parketu pobijedio Split sa 75:67, a Cibona je svladala gostujući Široki sa 69:63.