ManU uz sudačku pomoć svladao Chelsea

Susrete devetog kola engleskog nogometnog prvenstva obilježila su dva velika derbija u kojima smo vidjeli sjajan nogomet, pravu rezultatsku dramu, ali i brojne sudačke pogreške.

Manchester United je na Stamford Bridgeu pobijedio Chelsea s 2:3, dok su Everton i Liverpool odigrali neriješeno, 2:2.

United je do prve ligaške pobjede na stadionu Chelseaja nakon deset godina posta stigao s dva igrača više i pobjedničkim pogotkom postignutim iz zaleđa.

ManU je nakon svega 12 minuta vodio s 0:2 nakon autogola Davida Luiza (4) i zgoditka Robina Van Persieja (12). Chelsea je do kraja prvoga dijela smanjio preko Juana Mate (44), a u 55. minuti je Ramires izjednačio rezultat.

U 62. minuti Branislav Ivanović je zasluženo dobio crveni karton nakon što je kao posljednji igrač obrane srušio Ashleyja Younga. Šest minuta kasnije pocrvenio je i Fernando Torres zbog navodnog simuliranja, premda se na televizijskoj snimci vidjelo kako je Evans udario španjolskog napadača. Bluesi su sedam minuta izdržali s dva igrača manje, sve do 75. minute, kada je Javier Hernandez zabio gol iz zaleđa. Sudac Mark Clattenburg priznao je pogodak usprkos prosvjedima igrača Chelseaja. Do kraja utakmice United je rutinski održao pogodak prednosti.

U drugom susretu Everton i Liverpool su odigrali 2:2, a sva četiri gola pala su u sjajnom prvom poluvremenu, dok se u nastavku mreže nisu tresle. Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav.

Liverpool je vodio 2:0 nakon autogola Leightona Bainesa (14) i pogotka Luisa Suáreza (20), no domaćin je uspio izjednačiti, a pogotke su postigli Leon Osman (22) i Steven Naismith (35). U posljednjim trenucima utakmice Suarez je postigao i treći gol za redse, ali sudac Andre Marriner je poništio pogodak zbog zaleđa iako je urugvajski napadač bio u dozvoljenoj poziciji.

Bilo je to 219. izdanje Merseyside derbija, Liverpool ima 88 pobjeda, Everton je slavio 66 puta, a 65 utakmica je završilo bez pobjednika.

Tottenham je na gostovanju pobijedio Southampton s 1:2. Golove za Spurse zabili su Bale (15) i Dempsey (39), dok je strijelac za Southampton bio Rodriguez (66).

Identičnim rezultatom Newcastle je pobijedio WBA. Strijelci za domaćine bili su Ba (35) i Cisse (90+3), a gol za goste zabio je Lukaku (55).

Na ljestvici i dalje vodi Chelsea (22), ispred Manchester Uniteda (21) i Cityja (21).

Rezultati:

Chelsea - Manchester United 2:3 (Juan Mata 44, Ramires 53 / Luiz 4-autogol, van Persie 12, Hernandez 75)
Newcastle United - WBA 2:1 (Ba 35, Cisse 90+3 / Lukaku 55)
Southampton - Tottenham 1:2 (Rodriguez 66 / Bale 15, Dempsey 39)
Everton - Liverpool 2:2 (Osman 22, Naismith 35 / Baines 14-autogol, Suarez 20)

U subotu:
Manchester City - Swansea 1:0 (Carlos Tevez 61)
Arsenal - QPR 1:0 (Mikel Arteta 84)
Reading - Fulham 3:3 (Leigertwood 26, McCleary 85, Robson-Kanu 90 / Ruiz 61, Baird 77, Berbatov 88)
Stoke City - Sunderland 0:0
Wigan - West Ham 2:1 (Ramis 8, McArthur 47 / Tomkins 90+3)
Aston Villa - Norwich City 1:1 (Benteke 27 / Turner 79)