Slavlje Ligetyja, Kostelić 14.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 14. mjesto u prvoj utrci nove sezone Svjetskog kupa, u veleslalomu na austrijskom ledenjaku Söldenu. Pobijedio je Amerikanac Ted Ligety.

Kostelić je nakon prve vožnje bio 26., a u drugoj je iskoristio povoljnu startnu poziciju, te je sa sedmim najbržim vremenom u toj vožnji napredovao do 14 mjesta i prvih 18 bodova. Za pobjednikom Ligetyjem Kostelić je nakraju zaostao četiri sekunde i 38 stotinki. Naš skijaš u Söldenu je najbolji rezultat postigao prošle godine, kada je bio peti, a dvaput je bio dvanaesti.

Ligety je uvjerljivo slavio s ogromnih dvije sekunde i 75 stotinki prednosti pred Talijanom Manfredom Mölggom. Treće mjesto pripalo je branitelju naslova pobjednika Svjetskog kupa i prošlogodišnjem osvajaču Malog kristalnog globusa u veleslalomu, Austrijancu Marcelu Hirscheru (+3.12). Francuz Thomas Fanara, vodeći nakon prve vožnje, na kraju je bio četvrti (+3.23).

Premijerni nastup na utrkama Svjetskog kupa u Söldenu je imao Filip Zubčić, mlada nada hrvatskog skijanja. Prvu vožnju završio je na 55. mjestu (+4.61) u konkurenciji 71 skijaša.