Remi Nexea s Vardarom

Nakon što je jučer Metalurg nanio prvi poraz CO Zagrebu, našički Nexe danas je na svom parketu remizirao s drugim skopskim klubom, Vardarom - 27:27 (13:13).

Bila je to od početka do kraja vrlo izjednačena utakmica, niti jedna momčad nije uspjela povesti s više od dva gola razlike, a zadnji put kada je to nekom uspjelo bilo je u 48. minuti, kada je Rajković s dva gola u nizu odveo Vardar do prednosti 21:23.  Vujić i Lelić su izjednačili na 23:23, no nakon što je za 23:24 pogodio Filip Lazarov domaćini su u Našicama stalno hvatali gol zaostatka.

Minutu prije kraja Mataija je izjednačio na 27:27, nakon čega su igrači Vardara u jednom napadu dvaput zatresli okvir gola. U zadnjim sekundama Nexe je imao kontranapad koji je spriječen brutalnim prekršajem Stoilova na Eteru, zbog kojega je Stoilovu dodijeljen crveni karton, no kako je isteklo vrijeme a dosuđen je samo udarac s devet metara, koji je neuspješno izveo Mataija, rezultat je ostao nepromijenjen.

Najučinkovitiji kod Nexea bio je Igor Vujić sa šest golova (6/11), a Franjo Lelić dodao je pet (5/7). Kod gostiju s pet pogodaka (5/7) najefikasniji je bio Vlatko Jovčevski.

Vardar je drugi na ljestvici s 14 bodova, dok CO Zagreb i Nexe imaju po 13 bodova.