Dodig preko Čilića u polufinale

U dvoboju dvojice hrvatskih tenisača u četvrtfinalu jakog ATP turnira u Valenciji Ivan Dodig svladao je Marina Čilića sa 6:2 i 7:6 (6) nakon dva sata i četiri minute igre.

Prvi međusobni dvoboj dvojice Međugoraca na ATP Touru pripao je starijem i trenutačno 96 mjesta slabije rangiranom Dodigu.

Dodig je bolje ušao u susret te je zahvaljujući brojnim Čilićevim pogreškama poveo s 4:0. Tu je prednost uspio zadržati do kraja prva seta kojeg je riješio u svoju korist sa 6:2.

U drugom setu Dodig je dva puta imao break prednosti, kod vodstva od 5:4 je i servirao za meč, ali je Čilić uspio produžiti dvoboj. Štoviše, pri rezultatu 6:5 za Čilića trenutačno najbolji hrvatski tenisač imao je i set-loptu za odlazak u treći set, no nije ju iskoristio.

U tie-breaku Dodig je uspio iskoristiti svoju drugu meč-loptu te proći u polufinale u kojem će igrati protiv prvog nositelja i petog igrača svijeta, Španjolca Davida Ferrera. Dodig je tako nastavio pobjednički niz koji je počeo u kvalifikacijama.