Istra i Slaven bez pogodaka

Odigrana su prva tri susreta 13. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva.

Posljednjeplasirani Zagreb slavio je s 2:1 protiv trećeplasiranog Osijeka i tako stigao do svoje tek druge pobjede ove sezone. Gosti su bolje otvorili susret i poveli u 32. minuti pogotkom Zorana Kvržića, no u drugom dijelu slijedi preokret. Prvo je u 57. minuti Ante Mitrović izjednačio na 1:1, a pobjedu Pjesnicima donio je Hrvoje Štrok u 74. minuti.

Zagreb je tako pobjegao sa samog dna ljestvice, odnosno preskočio je Zadar, koji ima utakmicu manje.

Iznenađenje je priredio i Inter, koji je nakon velikog preokreta s 3:2 slavio u gostima kod zagrebačke Lokomotive. Lokosi su nakon samo osam minuta poveli s 2:0 pogocima Tomislava Barbarića (4) i Andreja Kramarića (8). Preokret Intera započeo je Mislav Oršić smanjivši u 18. minuti na 2:1. Na 2:2 izjednačio je Mirko Kramarić u 66. minuti, a deset minuta poslije isti igrač donosi pobjedu Zaprešićanima.

Pulska Istra 1961 i koprivnički Slaven Belupo odigrali su u Puli bez pogodaka.

U subotu Dinamo gostuje kod vinkovačke Cibalije, a Zadar je domaćin Rijeci. U nedjelju je na Parku mladeži na rasporedu splitski derbi između Splita i Hajduka.