Vettel najbrži na slobodnim treninzima

Aktualni svjetski prvak u Formuli 1 i vodeći u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu bio je najbrži na slobodnim treninzima za Veliku nagradu Indije, koja će se u nedjelju voziti u Greater Noidiju.

Na prvom treningu Vettel je slavio s 0,310 sekundi boljim rezultatom od Britanca Jensona Buttona u McLarenu. Treće mjesto osvojio je Španjolac Fernando Alonso u Ferrariju (+0,425). Na drugom treningu Vettel je bio još brži. Ovaj put drugo mjesto osvojio je njegov momčadski kolega Australac Mark Webber, koji je zaostao 0,118 sekundi. Treći je ponovno bio Alonso sa zaostatkom od 0,599 sekundi.

Prošle godine u premijernoj utrci na trkalištu Buddh International Circuit Vettel je slavio ispred Buttona i Alonsa. Četiri utrke prije kraja sezone Vettel vodi u ukupnom poretku s 215 bodova, šest više od Alonsa, a trećeplasirani Finac Kimi Räikkonen u Lotusu zaostaje 48 bodova.