Čilić s Dodigom za polufinale

Hrvatski tenisači Marin Čilić i Ivan Dodig plasirali su se u četvrtfinale ATP turnira u Valenciji i međusobno će se boriti za plasman među četiri najbolja.

Čilić, 14. na ATP ljestvici i sedmi nositelj turnira, u osmini finala pobijedio je Španjolca Fernanda Verdasca sa 6:1, 6:4 nakon sat i 18 minuta igre. Najbolji hrvatski tenisač odigrao je sjajan susret protiv ljevorukog Verdasca, 24. tenisača svijeta, pogotovo u prvom setu u kojem je posve nadigrao Španjolca.

Čilić i Verdasco izuzetno dobro se poznaju jer su dosad igrali čak osam puta, a naš tenisač ovom pobjedom izjednačio je omjer u pobjedama na 4-4. Ove godine igrali su i u Šangaju, a također je bio bolji Čilić.

Hrvatska će sigurno imati predstavnika u polufinalu u Valenciji budući da je drugi hrvatski predstavnik, Ivan Dodig izborio četvrtfinalni obračun s Čilićem svladavši u drugom kolu sa 6:1, 3:6, 6:2 Australca Lleytona Hewitta koji je dobio pozivnicu organizatora. Njihov prvi međusobni meč trajao je nešto više od dva sata.

Dodig je glavni turnir izborio kroz kvalifikacije, a u prvom kolu izbacio je Nijemca Philippa Kohlschreibera, dok je Hewitt na startu turnira bio bolji od četvrtog nositelja, Argentinca Juana Monaca.