Borussia dobila Real Madrid

U trećem kolu skupine A Lige prvaka Porto je s 3:2 pobijedio kijevski Dinamo.

Portugalska momčad povela je u 15. minuti pogotkom Varele, a šest minuta poslije izjednačio je Gusev. Novu prednost Portu donio je Martinez u 36. minuti, a za novo izjednačenje zabija Ideye u 72. minuti. Radost gostiju nije dugo trajala, jer samo šest minuta poslije Martinez svojim drugim pogotkom donosi pobjedu Portu.

Za ukrajinski sastav Ognjen Vukojević je igrao do 84. minute kada je umjesto njega u igru ušao Niko Kranjčar. Na ljestvici vodi Porto s devet bodova, PSG ima šest, kijevski Dinamo tri, a hrvatski prvak Dinamo je na začelju bez bodova.

Borussia Dortmund nadigrala Real Madrid

Borussia Dortmund priredila je iznenađenje svladavši u skupini D Real Madrid s 2:1. Borussia je slomila Real pogotkom Schmelzera u 64. minuti. Prije toga je Lewandonski doveo Nijemce u vodstvo u 36. minuti da bi svega dvije minute poslije izjednačio Ronaldo. Luka Modrić ušao je u igru već u 20. minuti umjesto ozlijeđenog Khedire, a zaigrao je i Ivan Perišić i to u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U drugom susretu u skupini Ajax je u sjajnoj utakmici nadigrao City s 3:1 te maksimalno zakomplicirao situaciju. Engleska momčad povela je u 22. minuti pogotkom Nasrija, ali Ajax je preokrenuo pogocima De Jonga (45), Moisandera (57) i Eriksena (68).

Schlake slavio kod Arsenala

U skupini B Schalke je stigao do velike pobjede protiv Arsenala na Emiratesu od 2:0 zahvaljujući pogocima Nizozemaca Huntelaara i Afellaya u samoj završnici. Do gostujuće pobjede u Montpellieru (2:1) stigao je i Olimpiacos pogotkom Mitroglua u posljednjim sekundama.

Malaga stopostotna

U prvom dvoboju trećeg kola skupine C Lige prvaka nogometaši ruskog Zenita iz Sankt Peterburga slavili su protiv belgijskog Anderlechta s 1:0 i tako stigli do prvih bodova.

Utakmica je odigrana po jakoj kiši na sjeveru Rusije, a jedini pogodak postigao je Aleksandar Keržakov iz kaznenog udarca u 72. minuti. Zenitu su to prvi bodovi u skupini, a gosti iz Bruxellesa imaju jedan bod, no u dosadašnje tri utakmice još nisu postigli pogodak. Inače, utakmicu je sudio hrvatski internacionalac Ivan Bebek.

U drugom susretu u skupini Malaga je slavila s 1:0 protiv Milana i tako stigla do trećeg trijumfa i vjerojatnog plasmana u osminu finala. Pobjedu Andalužanima donio  je Joaquin u 64. minuti. Isti igrač je u prvom dijelu promašio i kazneni udarac.