PSG bez problema na Maksimiru

Nogometaši Dinama doživjeli su i treći poraz u novoj sezoni Lige prvaka. U trećem kolu skupine A hrvatski prvak izgubio je na Maksimiru od francuskog Paris Saint-Germaina s 2:0 pogocima Zlatana Ibrahimovića (32) i Meneza (43).

Dominacija PSG-a od samog početka

Već u drugoj minuti PSG je mogo povesti. Bila je izvrsna lopta koja je prebacila Dinamovu obranu za usamljenog Ibrahimovića, ali Ivan Kelava je izvrsno reagirao i spriječio pogodak.

U četvrtoj minuti prva prilika za Dinamo. Nakon udarca iz kuta, najviši u skoku bio je Domagoj Vida, ali je pucao preko vratnice. Samo minutu poslije nova prilika za Ibrahimovića, koji puca s 14 metara, ali Kelava izbija izvan terena.

U sedmoj minuti Marcelo Brozović izborio je slobodan udarac na 17 metara, ali je pokušaj Sammira odbijen u korner. Sammir je izveo vrlo opasan udarac iz kuta te je pariški vratar Sirigu morao vaditi loptu ispod vratnice. Uslijedila su nova dva opasna udarca iz kuta.

Nastavila se dominacija PSG-a, koja mu je u 20. minuti donijela novu priliku. Menez se u šesnaestercu Dinama oslobodio za udarac, ali Kelava je uspio obraniti njegov pokušaj.

U 23. minuti Duje Čop pokušao je s 20-ak metara, ali je lopta završila pored lijeve vratnice.

Ibrahimović i Menez za veliku prednost PSG-a

U 32. minuti PSG je okrunio svoju bolju igru. Menez je probio lijevu stranu Dinamove obrane i vratio u sredinu za Ibrahimovića, koji puca s pet metara i šalje loptu u mrežu.

U 39. minuti pokušao je Sammir s udarcem s 25 metara, ali je lopta završila pored lijeve vratnice. Dinamo je polako gubio dah i PSG je sve opasnije prijetio iz brzih priotunapada.

U 43. minuti Menez je ponovno probio lijevu stranu te preciznim i jakim udarcem svladao Kelavu za 2:0. U prvoj minuti sudačke nakonade Ibrahimović je iz slobodnog udarca s 20 metara uputio oštar udarac, ali je Kelava uspio odbiti njegov udarac.

PSG mogao i uvjerljivije slaviti

Na početku drugog dijela trener Dinama Ante Čačić je odlučio Luisa Ibaneza zamijeniti Adrianom Calellom i to je poboljšalo igru.

Već u drugoj minuti nastavka PSG je imao novu priliku, ali je pokušaj Pastorea završio pored desne vratnice. U 61. minuti Sammir je izborio slobodan udarac sa 17 metara, ali je njegov oštar udarac završio u živom zidu. Tri minute poslije PSG je mogao povećati prednost, ali je Ibrahimović, koji je izbio sam pred Kelavu, pokušao lob, koji je završio pored vratiju.

U 79. minuti nova prilika PSG-a. Nakon udarca iz kuta, najviši u skoku bio je Thiago Silva, ali lopta se od zemlje i Brozovića odbila u vratnicu. Tri minute poslije brza akcija PSG-a, koju je Ibrahimović pokušao završiti škaricama, ali nije dobro zahvatio loptu.

U prvoj minute sudačke nadoknade mladog Matea Kovačića zamijenio je još mladi Alen Halilović. Posljednju priliku za PSG imao je Hoarau, ali je promašio prazna vrata sa samo pet metara.

Porto slavio protiv kijevskog Dinama

U drugom susretu iz ove skupine Porto je pobijedio kijevski Dinamo s 3:2 i zadržao vodstvo na ljestvici s devet bodova. PSG ima šest, kijevski Dinamo tri, a hrvatski prvak je na začelju bez bodova i razlikom pogodaka 0:6. U četvrtom kolu Dinamo će 6. studenog gostovati na Parku Prinčeva kod PSG-a.

DINAMO - PSG 0:2