Medveščak pobijedio Albu Volan

U susretu 14. kola regionalne EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Albu Volan s 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) i probio se na treće mjesto ljestvice.

Medvjedi su sjajno otvorili utakmicu i već nakon osam minuta vodili su 2:0 golovima Adama Naglicha (6:43) i Davida Brinea (8:26). Alba je koncem prve dionice smanjila pogotkom Harlana Pratta, a potom je Balazs Ladanyi u 25. minuti izjednačio na 2:2. Medveščak je ponovo došao do prednosti golom NHL-ovca Dustina Jeffreya u 37. minuti, a u 41. minuti je Kyle Greentree povećao na 4:2. Marton Vas je dvije minute kasnije smanjio prednost domaćina, no sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Dario Kostovic golom u posljednjoj minuti.

Ovom pobjedom Medveščak se probio na treće mjesto s 19 bodova, koliko ima i Red Bull Salzburg. U vodstvu je VSV Villach s 23 boda, a identičan broj bodova imaju i Vienna Capitalsi na drugom mjestu.