Dodig se pridružio Čiliću

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u osminu finala jakog ATP turnira u Valenciji, koji se igra za nagradni fond od 1,42 milijuna eura. Nakon što je prošao kvalifikacije, Dodig je u prvom kolu slavio protiv Nijemca Philippa Kohlschreibera sa 6:2 i 7:6 (6).

Dodig je izvrsno otvorio dvoboj i i s dva breaka dobio prvi set sa 6:2. I na početku drugog seta imao je priliku oduzeti servis Nijemcu, ali nije iskoristio nijednu od četiri prilike te je odluka pala u tie-breaku. Dodig je poveo sa 6:2, ali je propustio četiri meč-lopte. No, zatim je osvojio dva uzastopna poena i tako slavio nakon sat i 51 minute igre.

Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i prva pobjeda hrvatskog tenisača, kojeg u osmini finala očekuje Australac Lleyton Hewitt. Australski veteran dobio je pozivnicu organizatora za turnir, a u prvom je kolu izbacio četvrtog nositelja Argentinca Juana Monaca.

Dodig se tako pridružio Marinu Čiliću, koji je u nedjelju slavio u prvom kolu, a danas je saznao protivnika u osmini finala. Čilić će za ulazak u četvrtfinale igrati protiv Španjolca Fernanda Verdasca.