Cibona bolja od Zadra nakon produžetka

U hrvatskom derbiju 5. kola regionalne ABA lige košarkaši Cibone slavili su protiv Zadra, ali tek nakon produžetka s 90:81 (22:20, 17:11, 20:15, 12:25, 19:10).

Nakon izjednačene prve četvrtine, Cibona je u nastavku uspjela preuzeti kontrolu igre u svoje ruke i uoči posljednjih deset minuta imala je 13 koševa prednosti. No, u posljednjoj četvrtini slijedi preokret Zadrana, koji su uspjeli izboriti produžetak tricom Ivana Batura. U dodatnih pet minuta Cibona je imala više snage i na kraju slavila s devet koševa razlike.

Najzaslužniji za tek drugu pobjedu zagrebačkih Vukova bili su Darryle Strawberry sa 17 koševa te Demond Carter i Justin Hamilton s 12. Najbolji u redovima Zadrana, kojima je to već četvrti poraz, bili su Romeo Trevis s 21 košem i 11 skokova te Goran Vrbanc sa 16 koševa.

Od ostalih hrvatskih predstavnika Split je u subotu slavio protiv MZT Skoplja, a Cedevita će svoj dvoboj petog kola odigrati u ponedjeljak kod ljubljanske Union Olimpije.