Čilić u osmini finala

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala jakog ATP turnira u Valenciji, koji se igra za nagradni fond od 1,42 milijuna eura, a na kojem je postavljen za sedmog nositelja. Čilić je u prvom kolu slavio protiv Slovaka Martina Kližana s 1:6, 6:0 i 6:3.

Bio je to neobičan susret. Čilić je vrlo loše ušao u susret i Slovak je dobio prvi set sa 6:1. No, tada slijedi preokret i Čilić u drugom setu Kližanu nije prepustio nijedan gem. Početkom odlučujućeg, trećeg seta Čilić je napravio još jedan break, ali se Kližan već u sljedećem gemu uspio vratiti u meč. No, uslijedio je novi break i Čilić više nije dopustio Kližanu novi povratak.

Bio je to njihov treći međusobni susret i treća pobjeda Čilića za koju mu je trebalo sat i 47 minuta igre.

Za ulazak u četvrtfinale Čilić će igrati protiv boljeg iz španjolskog dvoboja između Fernanda Verdasca i Tommyja Robreda.