Barcelona ipak prejaka za Osiguravatelje

Rukometaši hrvatskog prvaka zagrebačkog Croatia osiguranja ipak nisu uspjeli prirediti iznenađenje i u četvrtom kolu skupine D Lige prvaka svladati favoriziranu Barcelonu. Španjolska momčad slavila je protiv mlađahnih Osiguravatelja s 32:21.

Zagrebaši su odigrali izvrsno prvo poluvrijeme. Nakon početne izjednačene igre, hrvatski prvak je na krilima Zlatka Horvata u dva navrata imao i četiri pogotka prednosti (9:5 i 10:6). No, Barcelona je do kraja prvog dijela uspjela preokrenuti rezultat i otići na odmor s prednošću od 13:12.

Početak drugog dijela bio je izjednačen, a tada slijedi nezadrživa serija katalonske momčadi, koja vrlo brzo dolazi do nedostižne prednosti. Do kraja susreta Barcelona je mirno povećavala prednost za konačnih 11 pogodaka razlike.

Najbolji u zagrebačkim redovima bili su Horvat sa šest pogodaka (prvih pet u prvih 17 minuta) i Luka Stepančić s pet. Izvrstan u prvom dijelu bio je mladi vratar Filip Ivić s devet obrana, no u nastavku nije bio raspoložen.

Nakon četiri kola CO Zagreb ima tri boda i vodit će veliku borbu za ulazak među prve četiri momčadi koje nastavljaju natjecanje u osmini finala.