Pogodak Mandžukića u golijadi Bayerna

Nogometaši Bayerna nastavljaju rušiti rekorde. U osmom kolu njemačke Bundeslige Bayern je slavio s 5:0 kod Fortune iz Düsseldorfa te tako ostvario i osmu uzastopnu pobjedu u novoj sezoni.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić načeo je mrežu Fortune pogotkom u 28. minuti, a to mu je sedmi pogodak u sezoni te je ostao prvi strijelac Bundeslige. U listu strijelaca upisali su se i Luiz Gustavo (36), Thomas Müller (55, 86) i Rafinha (87).

U 134. Ruhrskom derbiju Schalke 04 slavio je kod prvaka Borussije Dortmund s 2:1. Pogotke su za Schalke postigli Ibrahim Afellay (14) i Mark Hoger (48), a poraz je ublažio Robert Lewandovski (55). Ivan Perišić igrao je za domaćine do 52. minute.

Wolfsburg je izgubio od Freiburga s 2:0 pa je klub iz Vučjeg grada na posljednjem mjestu. Ivica Olić odigrao je za Wolfsburg svih 90 minuta.