Split slavio na Kantridi

Nakon što su u petak Lokomotiva i Zagreb remizirali na Maksimiru 1:1, danas su na rasporedu nova četiri dvoboja 12. kola hrvatskog nogometnog prvenstva.

Vodeći Dinamo ostvario je i devetu pobjedu slavivši kod zaprešićkog Intera s 2:0. Zaprešićani su se izvrsno držali sve do 61. minute kada je obranu domaćih nogometaša uspio nadvisiti Ante Puljić. Konačnih  2:0 postavio je Duje Čop u 81. minuti.

Slaven Belupo ponovno drugi

Koprivnički Slaven Belupo je s 2:1 slavio protiv vinkovačke Cibalije i tako se vratio na drugo mjesto na ljestvici. Farmaceuti su poveli već u šestoj minuti iz kaznenog udarca, kojeg je uspješno realizirao najbolji strijelac u povijesti HNL-a Davor Vugrinec. Na 1:1 izjednačio je Marin Matoš iz novog kaznenog udarca u 33. minuti. Kada se već činilo da će susret završiti bez pobjednika Vugrinec je u prvoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu koprivničkom sastavu.

Osijek je s 2:0 bio bolji od Zadra te se tako priključio vrhu ljestvice. Osječani su poveli u šestoj minuti preko Domagoja Pušića, a konačnih 2:0 postavio je Mihael Pongračić u 81. minuti.

Split je na Kantridi s 3:2 slavio protiv Rijeke. Bio je to vrlo zanimljiv susret pun preokreta. Riječani su poveli u 21. minuti preko Leona Benka, a tada slijedi preokret Splitovaca. Prvo je u 33. minuti Ante Rebić izjednačio na 1:1, a deset minuta poslije prednost Splitu donosi Ante Vitaić. Rijeka se vratila u utakmicu pogotkom Nike Datkovića u 59 minuti, a pobjedu Splitu donio je Tomislav Glumac 19 minuta prije kraja.

Dvanaesto kolo zaključit će u nedjelju na Poljudu Hajduk i pulska Istra 1961.