Armani bolji od Cedevite u Zagrebu

Košarkaši Cedevite u susretu su drugoga kola skupine C Eurolige, ujedno svojoj euroligaškoj premijeri pred domaćom publikom, pretrpjeli i drugi poraz.

Nakon što su u prvome kolu u gostima poraženi od litvanskog Žalgirisa, ovoga puta su igrači Božidara Maljkovića u Košarkaškom centru Dražen Petrović izgubili su od talijanskog Emporio Armanija iz Milana sa 71:83 (16:19, 21:21, 16:16, 18:27).

Cedevita se dobro držala protiv gostiju iz Italije u prve tri četvrtine, ali nakon što su Stipčević i Basile na početku četvrtog dijela pogodili dvije trice, a na drugoj strani petu osobnu pogrešku zaradio Lukša Andrić, utakmica je praktički bila gotova.

Najefikasniji u sastavu Cedevite bio je Mickael Gelabale s 20 koševa i osam skokova, Bracey Wright je dodao 14, dok su kod Emporio Armanija najbolji bili Keith Langford sa 17 i Omar Cook s 15 poena. Hrvatski reprezentativac u redovima milanske momčadi Rok Stipčević ostvario je za 12 minuta igre pet poena, tri skoka i jednu asistenciju.

U trećem kolu Cedevita će za tjedan dana gostovati kod Anadolu Efesa u Istanbulu.