Španjolska prekinula niz, Njemačka ispustila 4:0!

U derbiju večeri europskih kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2014. godine Španjolska je u Madridu odigrala 1:1 protiv Francuske, dok su Njemačka i Švedska u Berlinu odigrale sjajnu utakmicu s čak osam golom, koja je na kraju završila rezultatom 4:4, iako je Elf vodio s 4:0.

Furija je povela golom Sergija Ramosa u 25. minuti, a u 42. minuti je Fabregas promašio kazneni udarac. Kada se već činilo da će Španjolska upisati 25. uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama za velika natjecanja, Tricolore je spasio Giroud golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Njemačka i Švedska su u odigrale ludu utakmicu u Berlinu u kojoj je domaćin prosuo vodstvo 4:0. Domaćin je poveo golovima Klosea (8, 15), Mertesackera (39) i Ozila (56), no Šveđani su u nevjerojatnoj završnici dohvatili bod. Strijelci su bili Ibrahimović (62), Lustig (64), Elmander (76) i Elm (90+3).

Nizozemska je u skupini D bez većih problema odradila gostovanje u Rumunjskoj pobijedivši s 4:1. Golove za Oranje zabili su Jeremain Lens (8), Bruno Martens (28), Rafael van der Vaart (45+1-11m) i Robin van Persie (85), a za domaćine Ciprian Marica (39). Nizozemci vode u skupini s maksimalnih 12 bodova.

Bosna i Hercegovina je u susretu G skupine u Zenici bez većih problema pobijedila Litvu s 3:0, a strijelci su bili Vedad Ibišević (29), Edin Džeko (35) i Miralem Pjanić (41). Grčka je u istoj skupini slavila u Slovačkoj 1:0 pogotkom Salpingidisa (63) i sada obje ekipe imaju po 10 bodova.

Crna Gora je u Kijevu pobijedila Ukrajinu s 1:0, dohvativši važna tri boda u borbi za Brazil. Pogodak odluke postigao je Dejan Damjanović u 45. minuti, a u 80. minuti je Stevan Jovetić propustio realizirati jedanaesterac za uvjerljiviju pobjedu.

Rusija je u dvoboju skupine F u Moskvi teškom mukom slomila Azerbajdžan 1:0, a pogodak odluke zabio je Roman Širokov iz jedanaesterca u 84. minuti. Međutim, televizijska snimka je jasno pokazala kako je prekršaj načinjen izvan kaznenog prostora. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda zbornaje koju vodi Fabio Capello, čime je Rusija zadržala vodstvo na ljestvici.

Utakmica Poljska - Engleska u srijedu

Utakmica skupine H Poljska - Engleska odgođena je za srijedu zbog jake kiše i natopljenog travnjaka stadiona u Varšavi.

Premda stadion u Varšavi, koji je izgrađen za nedavno Europsko prvenstvo, ima pokretni krov, domaćini, Englezi, ali niti predstavnici Fife nisu donijeli odluku o zatvaranju krova. Niti jedna strana nije zatražila da se krov zatvori jer smo se nadali kako će se vrijeme ipak smiriti, kazao je glasnogovornik Poljskog nogometnog saveza.

Utakmica će se igrati u srijedu u 20 sati.

Rezultati susreta europskih kvalifikacija za SP 2014. godine:

SKUPINA A:

HRVATSKA - Wales 2:0 (Mandžukić 27, Eduardo 58)
Makedonija - Srbija 1:0 (Ibraimi 59-11m)
Belgija - Škotska 2:0 (Benteke 69, Kompany 71)

SKUPINA B

Italija - Danska 3:1 (Montolivo 33, De Rossi 37, Balotelli 54 / Kvist 45)

SKUPINA C

Njemačka - Švedska 4:4 (Klose 8,15, Mertesacker 39, Ozil 56 / Ibrahimović 62, Lustig 64, Elmander 76, Elm 90+3)
Austrija - Kazahstan 2:0 (Janko 24, 63)
Farski Otoci - Irska 1:4 (Hansen 68 / Wilson 46, Walters 53, Justinussen 73-autogol, O'Dea 88)

SKUPINA D

Rumunjska - Nizozemska 1:4 (Marica 39 / Lens 9, Indi 29, van der Vaart 45-11m, van Persie 86)
Mađarska - Turska 3:1 (Koman 31, Szalai 50, Gera 57-11m / Erding 22)
Andora - Estonija 0:1 (Oper 56)