Belgija svladala Srbiju, Wales Škotsku

Osim utakmice Makedonija - Hrvatska (1:2), večeras su u skupini A kvalifikacija za SP 2014. godine bila na rasporedu još dva susreta. Belgija je u Beogradu pred 20.000 gledatelja deklasirala Srbiju s 0:3, dok je Wales u Cardiffu pobijedio Škotsku s 2:1.

Srbija je dominirala u prvom poluvremenu, redala je prilike, no poveli su gosti pogotkom napadača Aston Ville Christiana Bentekea u 34. minuti. Još 15-ak minuta je Srbija prijetila u nastavku, a potom je Kevin de Bruyne u 68. minuti povećao vodstvo gostiju. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Kevin Miralles postigavši treći gol u sudačkoj nadoknadi.

U drugom susretu Wales je pobijedio Škotsku 2:1, postigavši dva gola u posljednjih deset minuta, pa je izborio prvu pobjedu u skupini. Škoti su poveli u 27. minuti nakon akcije iz tri poteza. Vratar Jason Brown je ispucao loptu, Steven Fletcher je glavom prenio do ruba kaznenog prostora, gdje je natrčao James Morrison i prizemnim udarcem svladao Lewisa Pricea. Wales je izjednačio golom Garetha Balea u 81. minuti iz jedanaesterca, a potom je zvijezda Tottenhama u posljednjim trenucima susreta donijela domaćinu pobjedu.

Nakon tri kola na ljestvici vode Belgija i Hrvatska sa po sedam bodova, Srbija ima četiri, Wales tri, Škotska dva, a na začelju je Makedonija s jednim bodom.

U susretima trećeg kola, u utorak 16. listopada sastaju se Hrvatska - Wales, Makedonija - Srbija, te belgija - Škotska.

Makedonija - HRVATSKA 1:2 (Ibraimi 16 / Ćorluka 33, Rakitić 60)
Srbija - Belgija 0:3 (Benteke 34, De Bruyne 68, Miralles 90+1)
Wales - Škotska 2:1 (Bale 81-11m, 90 / Morrison 27)