Popović potopio Cedevitu

Zagrebačka Cedevita je u svom euroligaškom debiju poražena od Žalgirisa u Kaunasu s 90:62 (27:20, 28:18, 24:15, 11:9). Marko Popović je u prvom poluvremenu uništio goste s 15 koševa, uz samo jedan promašaj za tricu (3-4), što su mu ostali i jedini poeni na utakmici.

Žalgiris je s 20 koševa predvodio Jankunas, a drugi Hrvat u redovima slavnog litvanskog kluba Mario Delaš ubacio je pet za 13 minuta igre. Popović je igrao 18 minuta. Kod Cedevite je 16 postigao Gelabale, a 15 Bracey Wright, obojica uz nešto više od 30 minuta provedenih u igri. Lukša Andrić i Vlado Ilievski dodali su po osam koševa za goste.

Cedevita je koševima Wrigta vodila s 10:11 i 12:13 sredinom prve četvrtine, a Gelabale je pogodio za 15:15 u šestoj minuti. No uslijedila je serija 7-0 Žalgirisa za 22:15,  a nakon dvije-tri minute igre u drugoj četvrtini, kod omjera 31:25, Marko Popović je ubacio Maljkovićevoj momčadi tri uzastopne trice u periodu od dvije minute, u njegov niz ušuljao se tek Lavrinovič s dvojkom, za bijeg na velikih 42:27 u 14. minuti utakmice.

Kada je hrvatski reprezentativni razigravač dodao još i dvojku za 44:27, bilo je jasno da je Cedevita već na konopcima i do kraja nije se približila na opasan razmak.

Cedevitin slom nastavio se i u trećoj dionici, u kojoj je prednost Žalgirisa narasla na 26 koševa viška (79:53), a u posljednjoj četvrtini Žalgiris je potvrdio pobjedu.

U drugom kolu Eurolige Cedevita će 19. listopada ugostiti Emporio Armani Milano.