Olympique Marseille i PSG bez pobjednika

U jednom od najvećih derbija francuskog nogometa Olympique Marseille i Paris Saint-Germain odigrali su na stadionu Velodrome bez pobjednika, odnosno remizirali su 2:2.

Oba pogotka za Marseille postigao je Andre-Pierre Gignac (17, 32), a dvostruki strijelac za pariški sastav bio je Zlatan Ibrahimović (23, 25). Ibrahimović je s nova dva pogotka stigao do brojke od devet pogodaka u Le Chammpionatu i vodeći je strijelac lige.

Pobjednika nije bilo ni u još jednom derbiju osmog kola, odnosno u dvoboju Lorienta i Lyona. Gosti iz Lyona poveli su u 23. minuti pogotkom Gomisa, a konačnih 1:1 postavio je Aliadiere u 47. minuti.

Na ljestvici i dalje vodi Marseille s 19 bodova, PSG ima 16, a treći je Lyon s 15 bodova.