Messi - Ronaldo 2:2

U El Clasicu, velikom derbiju španjolske Primere, Barcelona i Real Madrid remizirali su na Camp Nou 2:2.

Bio je to dvoboj dviju ponajboljih svjetskih momčadi, ali i dvojice najboljih svjetskih nogometaša Lionela Messija i Cristiana Ronalda, koji su i obilježili veliki derbi.

Kraljevski klub poveo je u 23. minuti pogotkom Ronalda, a osam minuta poslije Messi je izjednačio. U 61. minuti Messi dovodi Katalonce u vodstvo, ali pet minuta poslije uzvraća Ronaldo i postavlja konačnih 2:2.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odgledao je utakmicu s klupe za pričuve madridske momčadi. Barcelona je tako prvi put ove sezone izgubila bodove, ali i dalje vodi s 19 bodova, osam više od Real Madrida.

Atletico Madrid slavio je s 2:1 protiv Malage i tako dostigao na vrhu ljestvice Barcelonu. Madridska momčad povela je u šestoj minuti pogotkom Falcaa, a na 1:1 izjednačio je Cruz u 37. minuti. Atletico je slavio zahvaljujući autogolu Weligton u 90. minuti.

U gradskom derbiju Levante je na svojem stadionu slavio protiv Valencije s 1:0 pogotkom Nigerijca Obafemija Martinsa u 22. minuti. Levante je tako nakon pet godina zabilježio pobjedu protiv poznatijeg gradskog suparnika.