Juventus slavio kod Siene

Aktualni talijanski prvak Juventus pobijedio je na gostovanju Sienu s 2:1 u susretu sedmog kola Serie A ostvarivši tako već 46. utakmicu bez poraza u nacionalnom prvenstvu.

Stara dama povela je pogotkom Andree Pirla u 14. minuti, izjednačio je Emanuele Calaio (45), a sva tri boda torinskoj momčadi donio je Claudio Marchisio pet minuta prije kraja susreta.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Lazio porazivši Pescaru s 3:0. Gosti su sav posao obavili već u prvom poluvremenu, a strijelci za Nebesko-plave bili su Hernanes (5) i Miroslav Klose (25, 35). Hrvatski napadač Ante Vukušić igrao je za domaćine do 66. minute.

Roma je na Olimpicu pobijedila Atalantu s 2:0 ostvarivši prvu domaću pobjedu ove sezone. Pogotke su postigli Erik Lamela (30) i Michael Bradley (62).

U velikom derbiju talijanskog nogometa Inter je kao gost na San Siru pobijedio Milan s 1:0, a pogodak odluke postigao je Samuel u četvrtoj minuti. Inter je stigao do pobjede s igračem manje nakon što je u 48. minuti isključen Nagatomo. Bio je to vrlo slab derbi, bez pravog nogometa s jednim crvenim i osam žuti kartona. Mladi napadač Intera Marko Livaja nije ulazio u igru.

U drugom susretu večeri Napoli je pobijedio Udinese s 2:1. Strijelci za domaćine bili su Hamšik (30) i Pandev (45+2), a za goste Pinzi (43). Na ljestvici vodi Juventus s 19 bodova, koliko ima i Napoli, ali slabiju razliku pogodaka.