Hat-trick Ronaldinha u brazilskom prvenstvu

Bivši najbolji nogometaš svijeta 32-godišnji Brazilac Ronaldinho u 28. kolu brazilskog prvenstva postigao je hat-trick za pobjedu Atletico Mineira protiv Figueirensea od 6:0, a  tome je dodao i dvije asistencije.

Uspješnu večer Ronaldinho je otvorio u 12. minuti fenomenalnim pogotkom s vrha kaznenog prostora. Protivnički igrači mislili su da će ubaciti u peterac, ali Ronaldinho je pogodio gornji lijevi kut protivničkog vratara. Svoj drugi pogodak postigao je u 32. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara. Živi zid Figueirensea je poskočio očekujući plasirani udarac, a Ronaldinho im je podvalio udarac po zemlji. Treći pogodak postigao je iz kaznenog udarca u 63. minuti.

Preostala tri pogotaka za Atletico Mineiro postigli su Rever (24), Bernard (68), oba na asistenciju Ronaldinha, te Carlos César (82). Atletico Mineiro je drugi na ljestvici sa šest bodova manje od vodećeg Fluminensea.

Ronaldinho je stigao u Atletico Mineiro ove godine nakon što je napustio Flamengo. Bio je dva puta proglašavan za najboljeg nogometaša svijeta (2004. i 2005.) dok je nosio dres Barcelone.