Badelj izvrstan u pobjedi HSV-a

U sedmom kolu njemačke Bundeslige HSV je slavio kod Greuther Fürtha s 1:0, a jedan od najboljih u redovima momčadi iz Hamburga bio je hrvatski reprezentativac Milan Badelj. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Južnokoreanca Heung-Min Sona u 17. minuti.

Nakon prva tri kola njemačkog prvenstva HSV je bio bez bodova, a nakon dolaska donedavnog kapetan Dinama Milana Badelja momčad iz Hamburga nanizala je tri pobjede i remi. Badelj je odigrao cijelu utakmicu, a Ivo Iličević nije bio ni na klupi za pričuve.

Vodeći Bayern nastavio je svoj stopostotni niz svladavši u svojoj Allianz Areni Hoffenheim s 2:0. Oba pogotka za Bavarce postigao je Franck Ribéry (19, 48).

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je dosad postigao šest pogodaka u Bundesligi, protiv Hoffenheima se nije iskazao. Odigrao je svih 90 minuta, no bila je to njegova vjerojatno najlošija partija u dresu Bayerna. Ipak, Mandžukić je i dalje najbolji strijelac prvenstva.

Schalke 04 je na svojem stadionu pobijedio Wolfsburg s 3:0, a strijelci su bili Jefferson Farfán (33), Ibrahim Afellay (46) i Roman Neustädter (58). Ivica Olić ušao je u igru u 52. minuti, a Srđan Lakić odigrao je cijeli susret za Wolfsburg.