Split slavio protiv Cedevite

U hrvatskom derbiju trećeg kola regionalne ABA lige košarkaši Splita priredili su iznenađenje i sa 74:71 (20:17, 20:15, 15:24, 19:15) svladali Cedevitu.

Nakon izvrsne prve dvije četvrtine, Žuti su u trećoj četvrtini dopustili Cedeviti da se vrati u susret i povede. Ipak, u posljednjih deset minuta Split ponovno dolazi do prednosti. Gosti iz Zagreba u samoj su završnici imali dvije prilike da tricom izbore produžetak, ali oba je puta neprecizan bio Predrag Šuput.

Najzaslužniji za drugo slavlje Splićana bio je sportski direktor kluba s Gripa Nikola Vujčić s 21 košem i sedam skokova, a Cedevitu je predvodio Lukša Andrić s 20 koševa.

Cibona nadigrala Partizan

Košarkaši Cibone ostvarili su svoju prvu pobjedu u novoj sezoni. Nakon dva uvodna iznenađujuća poraza protiv makedonskog MZT Skoplja i mađarskog Szolnokija, zagrebački su Vukovi u trećem kolu slavili protiv beogradskog Partizana s 80:72 (22:18, 24:24, 16:12, 18:18).

Cibona je u nekoliko navrata dolazila do značajnije prednosti, ali su se beogradski košarkaši uspijevali vratiti u susret. Ipak, u samoj završnici nova serija Cibone koja je tako Partizanu nanijela prvi poraz u sezoni.

Najzaslužniji za prvu pobjedu Cibone bio je veteran Andrija Žižić s 20 koševa i osam skokova, a Tomislav Zubčić i Darryle Strawberry ubacili su po 13. Partizan je predvodio Vladimir Lučić s 25 koševa i pet skokova.

Zadar će svoj dvoboj trećeg kola igrati u ponedjeljak u gostima kod slovenske Krke.