Hajduk razbio Cibaliju s 4:0

U prve tri utakmice 11. kola hrvatske prve lige Hajduk je na Poljudu s visokih 4:0 bio bolji od Cibalije, Lokomotiva je na stadionu u Maksimiru pobijedila Zadar s 2:1 golom Kramarića u trećoj minuti sudačke nadoknade, a Zagreb i Inter su u derbiju začelja odigrali neriješeno, 1:1.

Hajduk je načeo Vinkovčane s dva pogotka Vukovića iz kaznenih udaraca u 23. i 49. minuti. Prvi je dosuđen nakon što je Mitrović u svom šesnaestercu oborio Vrsajevića, a drugi nakon što je Terzić zaustavio Stojanovića, za što je dobio i žuti karton. Iako je poveo iz jedanaesterca, valja istaknuti da je Hajduk u uvodnih pola sata posve stisnuo goste u njihovoj polovici terena.

U nastavku nakon 2:0 Vuković je na asistenciju Vršajevića imao dobru šansu u 67. minuti, ali vratar Paradžiković je odlično obranio. No šest minuta kasnije Caktašev udarac se odbio od jednog gostujućeg igrača i završio u mreži za 3:0, a konačni rezultat je u 86. minuti postavio Antonio Milić glavom nakon nabacivanja Caktaša iz kornera.

Goste je u Maksimiru u vodstvo doveo Ivančić udarcem s ruba šesnaesterca u 22. minuti. Šansu za Zadrane imao je potom Bilen, no vratar Radelić Žarkov odlično je obranio njegov pokušaj.

U drugom poluvremenu Lokosi su zaigrali bolje, no šansu za 0:2 imali su prvi Zadrani preko Vasilja u 74. minuti. Kazna je došla u 79. minuti kada je izjednačio Bručić, a u 93. minuti, četiri minute nakon što je Čurjurić imao još jednu priliku za goste, Kramarić je pogodio za pobjedu domaćina.

Gosti iz Zaprešića su u Kranjčevićevoj poveli pogotkom Šarića u 26. minuti, a na konačnih 1:1 izjednačio je Abdurahimi u 67. minuti.