Remi CO Zagreba u Minsku

Rukometaši hrvatskog prvaka Zagreb Croatia osiguranja remizirali su na gostovanju kod Dinama u Minsku (27:27) u susretu drugoga kola skupine D Lige prvaka. U prvom kolu Golužina momčad je kod kuće pobijedila Pick Szeged.

Bila je to uzbudljiva utakmica s dosta preokreta, a na kraju je momčad hrvatskog prvaka bila bliže pobjedi.

Gosti su bolje otvorili susret i poveli su s 8:11, no tada su upali u crnu rupu i Bjelorusi su zabili čak devet golova u nizu za visoko vodstvo 17:11. Zagrepčani su našli snage da se vrate i golom Zlatka Horvata deset minuta prije kraja poveli su s 20:24.

No ni Bjelorusi nisu željeli odustati pa je 50 sekundi prije isteka vremena na semaforu pisalo 26:26. Gosti iz Zagreba su imali su na raspolaganju minutu odmora, nakon koje su krenuli u miran napad za pobjedu. Josip Valčić je 23 sekunde prije kraja pogodio za 26:27, no ostalo je dovoljno vremena da Atman sa zvukom sirene dalekometnim šutom izjednači na konačnih 27:27.

Kod zagrebaša je vratar Ivić skupio 14 obrana, Josip Valčić je sa šest zgoditaka bio najbolji strijelac, dok su Horvat i Stepančić postigli po pet.

Ostali dvoboji ove skupine na rasporedu su u subotu. Barcelona dočekuje berlinski Füchse, a Pick Szeged je domaćin švicarskom Schaffhausenu.

CO Zagreb nakon dva kola ima tri boda, a sljedeći susret igra 11. listopada kod švicarskog Kadetten Schaffhausena.