Milan slavio kod Zenita

U prvom susretu drugog kola skupine C Lige prvaka Milan je na stadionu Petrovski u Sankt Peterburgu pobijedio ruskog prvaka Zenit s 3:2.

U sjajnom susretu pogotke za talijansku momčad postigli su Urby Emanuelson (13), Stephan El Shaarawy (16) i Tomas Hubocan (75-autogol), a strijelci za Zenit bili su Hulk (45+2) i Roman Širokov (49).

To je prva gostujuća pobjeda Rossonera u Ligi prvaka u posljednje dvije godine te prvi domaći poraz Zenita u Europi nakon skoro četiri godine.

S izvrsnim igrama nastavila je Malaga koja je ostvarila drugu pobjedu s 3:0, ovog puta na gostovanju kod belgijskog Anderlechta. Strijelci za španjolski sastav bili su Eliseu (45+1, 64) i Joaquin (57-11m).

Nakon dva kola Malaga ima šest bodova, Milan je drugi s četiri, Anderlecht treći s jednim, a Zenit posljednji bez bodova.

Tri pogotka Cristiana Ronalda

Madridski Real slavio je u skupini D kod Ajaxa s 4:1. Madrižani su poveli s 2:0 pogocima Cristiana Ronalda (42) i Benzeme (49), a na 2:1 smanjio je Moisander (56). Pobjedu Real Madridu osigurao je Cristiano Ronaldo s još dva pogotka (79, 81). Hrvatski reprezentativac Luka Modrić čitav je susret odgledao s klupe za pričuve Reala.

Manchester City i Borussia Dortmund remizirali su 1:1. Gosti su poveli pogotkom Reusa (61) koji je iskoristio veliku pogrešku domaćih, a izjednačio je Balotelli u 90. minuti s bijele točke nakon što je Subotić igrao rukom u svojem 16-ercu. Ivan Perišić ostao je na klupi Borussije svih 90 minuta.

Real je vodeći sa šest bodova, Borussia iz Dortmunda ima četiri, Manchester City jedan, a Ajax je i dalje bez bodova.

Druga pobjeda Topnika

U skupini B Arsenal je s 3:1 svladao grčki Olympiacos. Topnici su u Londonu poveli pogotkom Gervinha (42), izjednačio je Mitroglu (45+1), a pobjedu domaćima donijeli su Podolski (56) i Ramsey (90+4).

U Gelsenkirchenu su Schalke 04 i Montpellier remizirali 2:2. Poveo je Montpellier preko Ait-Fane (13), a do poluvremena je izjednačio Draxler (26). U nastavku je Schalke stigao do vodstva preko Huntelaara (53-11m), a bod gostima osigurao je Camara (90).

Arsenal ima šest bodova, Schalke je drugi s četiri, Montpellier treći s jednim, a Olympiacos četvrti bez bodova.