Dinamo izgubio i kod kijevskog Dinama

Nastavlja se crna serija Dinama u Ligi prvaka. Nakon što je u prvom kolu skupine A izgubio na Maksimiru od Porta s 2:0, u drugom kolu hrvatski prvak izgubio je jednakim rezultatom i kod kijevskog imenjaka pogotkom Oleha Guseva (3) i autogolom Josipa Pivarića (33).

Šokantan početak

Nakon početne inicijative Kijevljana, hrvatski reprezentativac u redovima kijevskog Dinama Ognjen Vukojević izvrsno je ubacio u peterac u kojem je najviši bio Gusev te izvrsnim udarcem svladao Ivana Kelavu.

Samo dvije minute poslije novo opasno nabacivanje Kijevljana. Najviši u skoku bio je Ideye Brown, ali Kelava je uspio izvaditi loptu ispod vratnice. U sedmoj minuti Tonel je zaradio žuti karton.

Prvu izgledniju priliku Modri su imali u 25. minuti. Fatos Beqiraj uspio je izbjeći zaleđe i sjuriti se u šesnaesterac. Uspio je zaobići i domaćeg vratara Oleksandra Šovkoskog, ali je otišao previše daleko. Pokušao je uposliti u sredini Marcela Brozovića, ali lopta nije bila precizna i tako je propala prilika za izjednačenje.

U 31. minuti opasan slobodan udarac za Kijevljane kojeg je izveo Miguel Veloso, a Kelava je uspio vršcima prstiju izbiti loptu preko vratnice.

Kijevljani povećali prednost

Od 33. minute Kijevljani imaju prednost od 2:0. Nakon lošeg izbacivanja Kelave, Taye Taiwo probio je lijevu stranu, izvrsno ubacio u sredinu, a Pivarić je nespretno ubacio loptu u vlastitu mrežu.

Samo dvije minute poslije Dinamo je imao priliku smanjiti, ali su se modri nogometaši spetljali u protivničkom šesnaestercu. U 43. minuti Kijevljani su umalo povećali prednost, ali je Kelava uspio obraniti pokušaj Andrija Jarmolenka. U drugoj minuti sudačke nadoknade kijevski Dinamo imao je novu priliku, ali je Kelava obranio pokušaj Nike Kranjčara.

Čop donio živost

U 49. minuti prva prilika Dinama. s 20-ak metara pucao je Čop, ali vratar Kijevljana uspio je obraniti njegov pokušaj. U 53. minuti izvrsna lopta za Domagoja Vidu, koji nije uspio dobro uposliti napadače Dinama.

U 58. minuti Dinamo je umalo smanjio zahvaljujući borbenosti Čopa, koji je blokirao izbacivanje Šovkoskog, ali je vratar kijevskog Dinama uspio uhvatiti loptu prije nego je prošla gol crte.

Kijevljani i dalje opasno prijete

Uslijedile su tri prilike Kijevljana. U 59. minuti Kelava brani pokušaj Jermolenka, minutu poslije Guseva, a u 61. minuti Kijevljani su se spetljali nakon pogreške Pivarića.

Dinamo se otvorio i kijevska momčad ima sve više prilika. U 66. minuti novi opasan pokušaj Velosa. Dvije minute poslije Tonel je pogriješio, Brown se sjurio prema vratima Dinama i prevario Kelavu, ali je Tonel uspio dohvatiti loptu prije gol crte.

Osmi uzastopni poraz

To je osmi uzastopni poraz Modrih u Ligi prvaka te deseti u posljednjih 11 susreta. Posljednji bod u elitnom društvu Dinamo je osvojio 2. studenog 1999. kada je u Marseilleu remizirao 2:2.

U drugom susretu iz ove skupine Porto je pobijedio Paris Saint Germain s 1:0 pogotkom Jamesa Rodrigueza u 84. minuti. Na ljestvici vodi Porto sa šest bodova, PSG i kijevski Dinamo imaju po tri boda, a hrvatski prvak je na začelju skupine s dva poraza.

U trećem kolu Dinamo će 24. listopada na Maksimir ugostiti PSG, a Porto će dočekati kijevski Dinamo.

DINAMO KIJEV - DINAMO 2:0