Pobjeda Cedevite, novi poraz Cibone

Košarkaši Cedevite ostvarili su i drugu pobjedu u regionalnoj ABA ligi. Nakon što su u prvom slavili kod podgoričke Budućnosti, Cedevita se u drugom kola bez većih problema obračunala s Radničkim iz Kragujevca s uvjerljivih 86:68 (23:19, 27:18, 14:20, 22:11).

Nakon dobre prve četvrtine, Cedevita je stigla do značajnije prednosti u drugoj četvrtini. U trećoj dionici gosti iz Srbije uspjeli su smanjiti zaostatak, ali u posljednjih deset minuta Cedevita ponovno pojačava i na kraju je slavila s 20 koševa razlike.

Za novu pobjedu Cedevite najzaslužniji je bio Bracey Wright s 24 koša, a Mark Wortinghton ubacio je 18 koševa za Radnički.

Novi poraz Cibone

Košarkaši Cibone doživjeli su i drugi poraz i ponovno od novaka u ligi. Nakon domaćeg posrtaja protiv makedonskog MZT Skoplja, Vukovi su izgubili i na gostovanju kod mađarskog prvaka Szolnoki Olaja sa 75:71 (18:23, 13:13, 23:22, 21:13).

Cibona se cijeli susret mučila s mađarskom momčadi i nije uspjela doći do značajnije prednosti. U posljednjoj četvrtini Szolnoki je uspio doći do prednosti, ali Cibona je na kraju imala priliku doći do pobjede. Ipak, u samoj završnici mađarski košarkaši bili su bolji i zasluženo slavili protiv dvostrukog prvaka Europe.

Zagrebačke Vukove predvodio je Darryle Strawberry s 15 koševa, sedam skokova i pet asistencije, a najzaslužniji za prvo slavlje Szolnokija u ABA ligi bio je Brandon Gay s 20 koševa.