BATE Borisov iznenadio Bayern

U Ligi prvaka odigrani su dvoboji drugog kola u skupiunama E, F, G i H. Za iznenađenje večeri pobrinuo se bjeloruski BATE Borisov koji je u skupini F u pobijedio Bayern s 3:1. Pogotke za bjeloruskog prvaka postigli su Pavlov (24), Rodionov (78) i Bresan (90+4), a jedini strijelac za Bavarce bio je Ribery (90+1). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Bayern do 75. minute.

U drugom susretu u skupini Valencija je na Mestalli pobijedila Lille s 2:0 uz dva pogotka Jonasa (37, 74). Francuzi su od 86. minute igrali bez isključenog Debuchyja. Na ljestvici vodi BATE sa šest bodova, Bayern i Valencija imaju po tri, a Lille je bez bodova.

Šahtar remizirao kod Juventusa

U derbiju večeri Juventus i ukrajinski Šahtar odigrali su u Torinu bez pobjednika 1:1. Šahtar je poveo pogotkom Alexa Teixeire u 22. minuti, a izjednačio je Bonucci tri minute poslije. U posljednjim trenucima susreta Šahtar je uzdrmao vratnicu. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijeli susret, a u 73. minuti opasno je zaprijetio iz slobodnog udarca. Eduardo da Silva nije ulazio u igru.

U drugom susretu večeri Chelsea je u Kopenhagenu pobijedio danski Nordsjaelland s 4:0, a pogotke za aktualnog europskog prvaka postigli su Mata (33, 82), David Luiz (79) i Ramires (89).

Za danski sastav je od prve minute zaigrao Ivan Runje, a bivši branič Mosora je u 77. minuti dobio žuti karton. Mario Tičinović ušao je u igru u 65. minuti. Utakmicu na Parken stadionu vodio je hrvatski sudac Marijo Strahonja s pomoćnicima Sinišom Premužajom, Igorom Krmarom, Igorom Pristovnikom i Antom Vučemilović-Šimunovićom.

Na ljestvici skupine vode Chelsea i Šahtar s po četiri boda, Juventus ima dva, a Danci su na začelju bez bodova.

Barcelona slavila kod Benfice

U skupini G Barcelona je na Luzu pobijedila portugalsku Benficu s 2:0 pogocima Alexisa Sancheza (6) i Fabregasa (56). Barcelona je od 89. minute igrala bez isključenog Busquetsa.

Škotski Celtic slavio je kod moskovskog Spartaka s 3:2. Škoti su u Rusiji stigli do prve gostujuće pobjede u Ligi prvaka od 2001., nakon čak 19 poraza i samo jednog neriješenog ishoda i to protiv Barcelone na Nou Campu. Celtic je poveo pogotkom Garyja Hoopera već u 12. minuti, a Spartak je uspio preokrenuti rezultat pogocima Nigerijca Emmanuela Emenikea (41, 48).

Ključni trenutak dvoboja dogodio se u 63. minuti kada je igrač moskovske momčadi Juan Insaurralde dobio crveni karton. U 71. minuti Dmitrij Kombarov postigao je autogol za 2:2, a u 90. minuti junak dvoboja Grk Giorgos Samaras glavom je svladao ruskog vratara za veliki uspjeh škotskog prvaka.

Vodi Barcelona sa šest bodova, Celtic ima četiri, Benfica jedan, a Spartak je bez bodova.

Preokret Manchester Uniteda

U skupini H Manchester United pobijedio je u gostima rumunjski CFR Cluj s 2:1. Domaćin je poveo pogotkom Pantelisa Kapetanosa (14), a rezultat je preokrenuo Robin van Persie pogocima u 29. i 48. minuti. Saša Bjelanović igrao je za Cluj od 61. minute.

Portugalska Braga iznenadila je u istanbulu turski Galatasaray s 2:0 pogocima Rubena Micaela (27) i Alana (90+4). Nakon dva kola vodi Manchester United sa šest bodova, Cluj i Braga imaju po tri, a Galatasaray je na dnu ljestvice bez bodova.