Slavlje Zadra, poraz Splita

Košarkaši Zadra ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni regionalne ABA lige. Nakon što su u prvom kolu propustili pobjedu kod beogradskog Partizana, u drugom kolu nadigrali su drugi klub iz Beograda Crvenu zvezdu s 98:81 (22:23, 30:21, 24:12, 22:25).

Nakon izjednačene prve četvrtine, Zadrani na odmor odlaze s prednošću od osam koševa. I u nastavku Zadar dominira te je u posljednjih deset minuta ušao s prednošću od 20 koševa. Do kraja susreta mirno je održavao prednost za prvu pobjedu u povratničkoj sezoni.

Zadrane su do uvjerljivog slavlja predvodili Goran Vrbanc s 22 koša i Romeo Travis s 19 koševa i pet skokova. Najbolji u redovima Zvezde bio je Igor Rakočević s 23 koša.

Poraz Žutih u Ljubljani

Košarkaši Splita doživjeli su prvi poraz. Nakon što su u prvom kolu u subotu slavili protiv Crvene zvezde, u drugom kolu izgubili su kod ljubljanske Union Olimpije s 82:73 (19:18, 29:18, 17:21, 17:16).

Nakon izjednačene prve četvrtine, u drugoj Zmajčeki bježe na 12 koševa prednosti. Do kraja susreta Union Olimpija mirno je održavala prednost i tako ostvarila drugu pobjedu u sezoni.

Najbolji u redovima Žutih bili su Josip Sobin sa 16 koševa, 11 skokova i pet asistencija te Nikola Vujčić i Vedran Vukušić sa po 13 koševa. Union Olimpiju predvodio je Jaka Blažič s 22 koša.

U srijedu će drugo kolo odigrati i preostala dva hrvatska predstavnika. Cedevita će ugostiti Radnički, a Cibona gostuje kod novaka u ligi mađarskog Szolnokija.