Jelavić i Petrić raspucani, Spursi svladali ManU

U šestom kolu engleske Premier lige hrvatski reprezentativci Nikica Jelavić i Mladen Petrić upisali su se u strijelce. U pobjedi Evertona 3:1 Jelavić je zabio dva pogotka, a Petrić je bio strijelac za Fulham, koji je izgubio od Manchester Cityja 1:2.

Everton je nastavio s odličnim igrama ove sezone i kod kuće je pobijedio Southampton s 3:1, iako su gosti poveli u šestoj minuti golom Gastóna Ramíreza. Na 1:1 je poravnao Leon Osman u 25.  minuti, a potom je na scenu stupio Nikica Jelavić. Prvo je u 32. minuti s vrha 16-erca pogodio za 2:1, a onda je u 38. glavom zabio za konačnih 3:1. Jelavić je igrao do 76. minute, a u četiri ovosezonske prvenstvene utakmice postigao je ukupno tri gola.

Fulham je na svom terenu izgubio od branitelja naslova Manchester Cityja s 1:2. Domaćini su poveli golom Mladena Petrića u u 10. minuti iz 11-erca, a izjednačio je Aguero u 43. Pobjedu Cityju donio je Edin Džeko u 87. minuti, s tim da je u igru ušao samo minutu ranije.

Petrić je igrao do 66. minute, a ovo mu je treći prvenstveni pogodak u isto toliko nastupa.

Nogometaši europskog prvaka Chelseaja su u derbiju kola kao gosti svladali gradskog suparnika Arsenal s 2:1, nastavivši odličan niz rezultata. Chelsea je poveo golom Torresa (20), izjednačio je Gervinho (42), a tri boda plavima osigurao je Mata (53).

Nogometaši Tottenham Hotspura priredili su iznenađenje svladavši kao gosti na Old Traffordu Manchester United s 2:3 (0:2). Gosti iz Londona tako su stigli do prve pobjede na Old Traffordu nakon čak 23 i pol godine.

Tottenham je do odmora poveo s 0:2 golovima Verthongena (2) i Balea (32), a preostala tri pogotoka pala su u razdoblju od samo tri minute na startu nastavka. Prvo je Nani (51) smanjio na 1:2, ali vrlo je brzo Dempsey (53) vratio na dva gola razlike za Spurse, da bi Kagawa (54) još brže vratio na jedan gol razlike. Do kraja utakmice igralo se praktički na jedan gol, onaj Tottenhamov, ali rezultat se nije mijenjao.

Tottenham je s nova tri boda skočio na peto mjesto s 11 bodova, dok je United treći s 12 bodova. Vodi Chelsea sa 16 bodova, ispred Evertona koji ima 13 bodova.