Mandžukić zabio šesti put u uvodnih šest kola

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić nastavlja tresti mreže u njemačkom prvenstvu u dresu Bayerna, u 0:2 (0:0) pobjedi svoje momčadi na gostovanju kod Werdera u Bremenu u susretu šestoga kola postigao je svoj šesti prvenstveni pogodak.

Mandžukić, koji je u igru ušao u 58. minuti, postigao je gol za konačnih 0:2 u 84. minuti nakon odličnog dodavanja još jednog igrača koji je ušao s klupe Shaqirija. Mandžukić je ostao nečuvan na 10-ak metara od gola i smireno je svladao suparničkog vratara. Inače, Bayern je poveo u 81. minuti golom Luiza Gustava.

Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu, dok je Ivo Iličević igrao prvo poluvrijeme za Hamburger SV koji je kao domaćin s 1:0 (1:0) pobijedio Hannover 96. Jedini gol postigao je Rudnevs (20).

U posljednjem susretu subotnjeg programa Borussia iz Dortmunda je na svom terenu svladala imenjakinju iz Moenchengladbacha s 5:0 (2:0).

Dvostruki strijelac za prvake bio je Marco Reus (35, 70), a po jedan gol su postigli Neven Subotić (40), Ilkay Gundogan (79) i Jakub Blaszczykowski (85).

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ostao je na klupi momčadi iz Dortmunda svih 90 minuta.

Ovom pobjedom Dortmunđani su izbili na treće mjesto s 11 bodova, sedam manje od vodećeg Bayerna.

Rezultati 6. kola Bundeslige:

Bayer - Greuther Fuerth 2:0 (Sam 50, 62)
Werder - Bayern 0:2 (Luiz Gustavo 81, MANDŽUKIĆ 83)
Nuernberg - Stuttgart 0:2 (Ibišević 1, Harnik 75)
Hoffenheim - Augsburg 0:0
Hamburger SV - Hannover 96 1:0 (Rudnevs 20)
Borussia D. - Borussia M. 5:0 (Reus 35, 70, Subotić 40, Gundogan 79, Blaszczykowski 85)