Cibalia visoko porazila Rijeku

Nakon što je ispala od trećeligaša Nedelišća u Hrvatskom kupu, Rijeka je danas u Vinkovcima u sklopu 10. kola HNL-a poražena s 4:1 od domaće Cibalije. Dinamo je s 3:1 nadvisio Hajduk, Zadar je s 4:0 pobijedio Zagreb, a Osijek je slavio u Puli.

Momčad Elvisa Scorije ekspresno je potopljena u gradu na Bosutu. Već u drugoj minuti u korist domaćina je u vlastitu mrežu loptu poslao riječki branič Neretljak, da bi u 16. minuti na 2:0 povisio Matoš. Deset minuta kasnije Matoš je iz kaznenog udarca povisio vodstvo Cibalije na 3:0.

U 57. minuti Brezovec je smanjio zaostatak gostiju, no nadu Riječana potopio je potpuno Terzić četvrtim pogotkom Cibalije za konačnih 4:1 u 81. minuti.

Vinkovčanima je ovo tek treća pobjeda u prvenstvu, dok je Riječanima ovo treći poraz. Rijeka je zadnji put slavila u Vinkovcima 2006. godine, a otad je svaki put na svom travnjaku bolja bila Cibalia.